НОВОСТИ

На Волині звітують про майже 11 мільйонів гривень економії завдяки ProZorro

27 сентября 2016 13:02 | Новости

З 1 серпня 2016 року на Волині активно працюють над впровадженням закупівель через систему ProZorro. Зокрема з метою раціонального використання бюджетних коштів, в області утворено робочу групу щодо вивчення питань використання бюджетних коштів в органах державної влади.

Тож про перші результати її діяльності проінформував перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов, повідомляє відділ інформаційної політики Волинської ОДА.

Нагадуємо, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 6 червня 2016 року №258 «Про впровадження електронних закупівель» та доручення голови облдержадміністрації від 22 червня 2016 року усі закупівлі на суму понад 3 тисячі грн здійснюються бюджетними установами області через систему ProZorro.

За словами Олександра Степанцова, здійснення аналізу проведення закупівель робочою групою за липень і серпень цього року дало можливість встановити ряд порушень, серед яких – здійснення закупівель не через систему ProZorro.

– Зокрема у липні місяці бюджетними установами витрачено 11 мільйонів гривень бюджетних коштів. Однак робочою групою зафіксовано наявність фінансових витрат, в основі яких лежить завищення закупівельних цін на товари, роботи і послуги в порівняні з їх поточним ринковим рівнем, – відзначив Олександр Борисович

Також відзначено, що значна частина закупівель проводиться не у виробників, а у посередників, 90% з яких фізичні особи-підприємці.

Тому на підставі вищевикладеного та враховуючи порушення вимог закону про публічні закупівлі, прозвучали рекомендації вжити дисциплінарних заходів до винних осіб для недопущення в майбутньому перевитрат бюджетних коштів.

– Мені дуже не хотілося, щоби представники органів місцевого самоврядування проігнорували цю інформацію. Поки що ми робимо моніторинг і даємо тільки рекомендації, але озвучення цієї інформації говорить про те, що сьогодні є резерви в місцевих бюджетах, які використовуються не зовсім ефективно. Тому просив би проаналізувати ситуацію на місцях з метою недопущення в подальшому таких випадків, – наголосив голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Другий напрямок роботи робочої групи – порівняння здійснених тендерів через систему ProZorro. Тож варто зазначити, що в серпні цього року здійснено 1004 закупівлі, з яких 997 допорогових. Економія склала 4,5 млн грн. Станом на 23 вересня 2016 року проведено 903 закупівлі, з них – 872 допорогових, економія склала 3,5 млн грн. Всього вже здійснено 2970 закупівель, з них 2870 – допорогових, і економія склала 10,6 мільйонів гривень.

Серед інших областей по впровадженню закупівель через систему ProZorro Волинь станом на серпень 2016 року посідає 12-те місце. До слова, у червні область посідала 22-ге місце в рейтингу.

Джерело: 4vlada.com

Новости RSS   Просмотров(196)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
У Луцькій міськраді створять новий департамент
У Луцькій міськраді створять новий департамент 26 августа 2016

У Луцькій міській раді ліквідують управління містобудування і архітектури. Про це йшлося 26 серпня під час засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження.

Просмотров (209)
Лучанам заборонять утеплювати свої квартири
Лучанам заборонять утеплювати свої квартири 26 июля 2016

У Луцьку можуть заборонити утеплювати по одній квартирі, оскільки є думка, що це руйнує будинки.

Просмотров (218)
У Луцьку до жовтня можуть зробити енергоефективними 8 бюджетних закладів
У Луцьку до жовтня можуть зробити енергоефективними 8 бюджетних закладів 22 июня 2016

В планах Луцької міської влади взяти кредит 17,7 млн. грн в міжнародної організації НЕФКО.

Просмотров (232)
Вернутся к разделу: Луцкие новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)